Marzenia się spełniają

Data: 27.09.2022 r., godz. 12.06    664
Data 23 września 2022 r. zapisze się w kronikach Szkoły Podstawowej w Goławinie złotymi zgłoskami. Tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie nowoczesnej sali gimnastycznej na którą czekano od wielu lat.
W piątkowej uroczystości oprócz społeczności szkolnej, przedstawicieli Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą z burmistrzem Marcinem Gortatem na czele, wzięło udział wielu zaproszonych gości, m.in. biskup płocki Mirosław Milewski, przedstawiciel Marszałka Województwa Andrzej Różycki, radny sejmiku Artur Czapliński, dyrektor biura poselskiego Macieja Wąsika Stefan Pawłowski, radni powiatowi Barbara Wdowiak i Dariusz Umięcki, dyrektorzy szkół z terenu Gminy.

Nową sale poświęcił biskup ks. Mirosław Milewski a potem uroczyście przecięto wstęgę. Po wielu wystąpieniach i podziękowaniach na gości czekał sportowy program artystyczny przygotowany przez uczniów.

W tym roku mija 70. Rocznica powstania szkoły oraz 20. Rocznica nadania jej imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym wyjątkowym dla szkoły jubileuszowym roku spełniły się marzenia o sali gimnastyczne, które towarzyszyły kilku pokoleniom uczniów, rodziców i nauczycieli.

Do tej pory lekcje wychowania fizycznego oraz okolicznościowe akademie odbywały się na szkolnym korytarzu. Od nowego roku szkolnego uczniowie szkoły mogą ćwiczyć na boisku o wymiarach ok. 13 x 25 metrów. Sala gimnastyczna jest przystosowana do gry w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę i koszykówkę.

W nowej części szkoły mieszczą się m.in. pokój nauczycielski, sekretariat, gabinet dyrektora, łazienki z prysznicami, przebieralnie dla dziewcząt i chłopców, biblioteka, nowoczesna sala informatyczna oraz pomieszczenia gospodarcze.

Całkowity koszt budowy sali wyniósł: 3 205 316 zł brutto

Dofinansowane ze środków budżetu państwa w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2020 - 1 148 500,00 zł brutto

Zadanie wykonała firma:
P.H.U PREMIUM Marcin Pijanowski
ul. Warszawska 17,
06-456 Ojrzeń